Fuld dækning af alle hændelser     
Kun slutresultater      
Kun halvleg/periode-resultater og slutresultater

Fodbold - Kampe lige nu - Valgte ligaer

Der er i øjeblikket ingen kampe i gang i de største turneringer/ligaer i denne sportsgren. Husk at du til enhver tid kan tilpasse hvilke turneringer og ligaer du følger i vores liveticker ved at klikke på ikonet for "indstillinger" på liveticker-siden


Fodbold - Kampe lige nu - Fravalgte ligaer

Der er i øjeblikket ingen kampe i gang fra andre turneringer/ligaer i denne sportsgren. Husk at du til enhver tid kan tilpasse hvilke turneringer og ligaer du følger i vores liveticker ved at klikke på ikonet for "indstillinger" på liveticker-siden.



Fodbold - Kampe, kommende 24 timer - Valgte ligaer

Programsatte kampe de næste 24 timer fra de største turneringer/ligaer i denne sportsgren. Husk at du til enhver tid kan tilpasse hvilke turneringer og ligaer du følger i vores liveticker ved at klikke på ikonet for "indstillinger" på liveticker-siden. Du kan også fjerne en liga fra dine valgte ligaer ved at klikke på et ikon i listen herunder..

05/09 01:30
Columbus Crew-Houston Dynamo
USA - Major League Soccer
05/09 04:00
Seattle Sounders FC-CD Chivas USA
USA - Major League Soccer


Fodbold - Kampe, kommende 24 timer - Fravalgte ligaer

Programsatte kampe de næste 24 timer fra andre end de største turneringer/ligaer i denne sportsgren. Husk at du til enhver tid kan tilpasse hvilke turneringer og ligaer du følger i vores liveticker ved at klikke på ikonet for "indstillinger" på liveticker-siden. Du kan også føje en liga til dine valgte ligaer ved at klikke på et ikon i listen herunder..

04/09 08:00
Ming Chuan University-Tainan City
Taiwan - Division A
04/09 10:00
Kaohsiung County Taipower-Taipei City Tatung
Taiwan - Division A
04/09 11:00
Cheonan City-Yongin City
Sydkorea - National League
04/09 12:00
Ækvatorialguinea-Libyen
Venskabskampe
04/09 12:00
Busan Transport Corp-Gimhae
Sydkorea - National League
04/09 12:00
Gangneung City-Changwon City
Sydkorea - National League
04/09 12:00
Incheon Korail-Gyeongju H & N
Sydkorea - National League
04/09 12:00
Ulsan Mipo-Mokpo City
Sydkorea - National League
04/09 13:00
Pakistan Army-PAF
Pakistan - 1. Division
04/09 14:00
Adeli Batumi-Sapovnela
Georgien - Pirveli Liga
04/09 14:00
FC Liakhvi Achabeti-Chkherimela FC
Georgien - Pirveli Liga
04/09 14:00
FC Skuri Tsalenjikha-Kolkheti-1913 Poti
Georgien - Pirveli Liga
04/09 14:00
Imereti Khoni-FC Algeti Marneuli
Georgien - Pirveli Liga
04/09 14:00
Mertskhali-FC Mesakhte Tkibuli
Georgien - Pirveli Liga
04/09 14:00
Alania-D Vladikavkaz-FK Taganrog
Rusland - 2. Division Center
04/09 14:00
Mainz 05 II-Eintracht Frankfurt II
Tyskland - Regionalliga
04/09 14:30
FC Chelyabinsk-KamAZ
Rusland - 2. Division Center
04/09 15:00
FC Vakinankaratra-FC Grand Olympique Menabe
Madagaskar - THB Champions League
04/09 15:00
Tana FC Formation 2008-FC Ihosy
Madagaskar - THB Champions League
04/09 15:00
Astrakhan-FC Krasnodar II
Rusland - 2. Division Center
04/09 15:00
Dinamo Kirov-Zenit Izhevsk
Rusland - 2. Division Center
04/09 15:00
FC Rus Saint Petersburg-Pskov 747
Rusland - 2. Division Center
04/09 15:00
FC Vologda-Torpedo Vladimir
Rusland - 2. Division Center
04/09 15:00
Lok. Moscow 2-Strogino
Rusland - 2. Division Center
04/09 15:00
Mitos-Biolog Novokubansk
Rusland - 2. Division Center
04/09 15:00
Torpedo Armavir-FC Olimpia Volgograd
Rusland - 2. Division Center
04/09 15:00
Tyumen-Rubin Kazan 2
Rusland - 2. Division Center
04/09 15:00
Black Rhinos-Shabanie Mine
Zimbabwe - 1. Division
04/09 15:00
Buffaloes FC-Chicken Inn FC
Zimbabwe - 1. Division
04/09 15:00
Harare City-Dynamos
Zimbabwe - 1. Division
04/09 15:00
Highlanders-Monomatapa United
Zimbabwe - 1. Division
04/09 15:00
Hwange-FC Platinum
Zimbabwe - 1. Division
04/09 15:15
Al Najaf-Arbil
Irak - Super League
04/09 15:15
Al Quwa Al Jawiya-Al-Masafi
Irak - Super League
04/09 15:15
Al Sulaimaniya-Kirkuk
Irak - Super League
04/09 15:15
Al Talaba-Al Shorta
Irak - Super League
04/09 15:15
Al Zawraa-Al Minaa
Irak - Super League
04/09 15:15
Duhok-Karbalaa
Irak - Super League
04/09 15:15
Zakho-Al Kahrabaa
Irak - Super League
04/09 15:30
Gazprom Transgaz-Terek Grozny II
Rusland - 2. Division Center
04/09 15:30
Mashuk-KMV-FC Volgar
Rusland - 2. Division Center
04/09 15:30
Vityaz Krymsk-Chernomorets N.
Rusland - 2. Division Center
04/09 16:00
Energiya Volzhskiy-Druzhba
Rusland - 2. Division Center
04/09 16:00
Metalurg Lypetsk-Metallurg Oskol
Rusland - 2. Division Center
04/09 16:00
SKA Rostov-Dagdissel
Rusland - 2. Division Center
04/09 16:00
Spartak Kostroma-Tekstilshchik
Rusland - 2. Division Center
04/09 16:30
Avangard Kursk-Zenit Penza
Rusland - 2. Division Center
04/09 16:30
Dnepr-FC Dolgoprudny
Rusland - 2. Division Center
04/09 16:30
Lada Togliati-NoSta
Rusland - 2. Division Center
04/09 16:30
Sever Murmansk-Tosno
Rusland - 2. Division Center
04/09 16:30
Spartak Tambov-Zvezda Ryazan
Rusland - 2. Division Center
04/09 16:30
Spartak Yoshkar Ola-Oktan Perm
Rusland - 2. Division Center
04/09 16:30
Znamya-Zenit Petersburg 2
Rusland - 2. Division Center
04/09 17:00
Lushnja-Kukesi
Albanien - Kategoria Superiore
04/09 17:00
Bratstvo-Berane
Montenegro - 2. Division
04/09 17:00
FK Bokelj-Zabjelo
Montenegro - 2. Division
04/09 17:00
FK Zora-Igalo
Montenegro - 2. Division
04/09 17:00
Jedinstvo BP-Jezero
Montenegro - 2. Division
04/09 17:00
Kom-Ibar
Montenegro - 2. Division
04/09 17:00
Kano Pillars-Akwa United
Nigeria - 1. Division
04/09 17:00
Gornik Walbrzych-Ruch Zdzieszowice
Polen - 2. Division
04/09 17:00
FC Oryol-Podolye Podolskiy Rayon
Rusland - 2. Division Center
04/09 17:00
Lokomotiv Liski-Kaluga
Rusland - 2. Division Center
04/09 17:00
Spartak Moskva II-FC Metallurg Vyksa
Rusland - 2. Division Center
04/09 17:00
Syzran-2003-Volga Ulyanovsk
Rusland - 2. Division Center
04/09 17:00
Vityaz Podolsk-Fakel
Rusland - 2. Division Center
04/09 17:00
Breclav-Slovacko
Tjekkiet - Pokal
04/09 17:00
Jiskra Domazlice-Bohemians 1905
Tjekkiet - Pokal
04/09 17:30
Viby IF-FC Djursland
Danmark - DBU Pokalen
04/09 17:30
Follo-Vard Haugesund
Norge - Adeccoligaen
04/09 17:45
SV Schalding-Heining-Würzburger Kickers
Tyskland - Regionalliga
04/09 17:45
Viktoria Aschaffenburg-FV Illertissen
Tyskland - Regionalliga
04/09 18:00
Damsø-Sundby (K)
Danmark - 1. Division (K)
04/09 18:00
Dolphin Port Harcourt-Warri Wolves FC
Nigeria - 1. Division
04/09 18:00
El Kanemi Warriors-Kwara United
Nigeria - 1. Division
04/09 18:00
Kano Pillars-Enyimba
Nigeria - 1. Division
04/09 18:00
Shooting Stars-Sharks
Nigeria - 1. Division
04/09 18:00
Wikki Tourist-Nasarawa United
Nigeria - 1. Division
04/09 18:00
Sant Andreu-Pena Dep. Santa Eulalia
Spanien - Copa del Rey
04/09 18:00
Sarinena-CD Puerta Bonita
Spanien - Copa del Rey
04/09 18:00
Bahlinger SC-FC 08 Villingen
Tyskland - Oberliga Hamburg
04/09 18:00
FSV Hollenbach-TSV Grunbach
Tyskland - Oberliga Hamburg
04/09 18:00
Kehler FV-FV Ravensburg
Tyskland - Oberliga Hamburg
04/09 18:00
SVN 1929 Zweibrücken-SC Pfullendorf
Tyskland - Regionalliga
04/09 18:00
ZFC Meuselwitz-Optik Rathenow
Tyskland - Regionalliga
04/09 18:30
FC Midtjylland U17-AGF U17
Danmark - U17 Ligaen
04/09 18:30
Greuther Fürth II-1860 Rosenheim
Tyskland - Regionalliga
04/09 18:30
Ingolstadt II-Augsburg II
Tyskland - Regionalliga
04/09 18:45
Florø-Tornado Måløy
Norge - 3. Division Avdeling 1
04/09 19:00
AD Alajuela Junior Finca Austria-AD Municipal Liberia
Costa Rica - Liga de Ascenso
04/09 19:00
AD Ramonense-Cariari
Costa Rica - Liga de Ascenso
04/09 19:00
Barrio Mexico-ADF Siquirrena
Costa Rica - Liga de Ascenso
04/09 19:00
B93-HIK-Skjold-Brøndby (K)
Danmark - 3F Ligaen (K)
04/09 19:00
AB Tårnby-Virum S.
Danmark - Danmark -sserien pulje 1
04/09 19:00
FC Puuma-Vändra JK Vaprus
Estland - Esiliiga
04/09 19:00
ART Municipal Jalapa-Real Madriz FC
Nicaragua - Campeonato Nacional
04/09 19:00
Chinandega FC-FC San Marcos
Nicaragua - Campeonato Nacional
04/09 19:00
Stålkam.-Innstranden
Norge - 3. Division Avdeling 1
04/09 19:00
Al-Amal-Al Ahly Shendi
Sudan - Premier League
04/09 19:00
Khartoum-3-Al-Nil
Sudan - Premier League
04/09 19:00
Jitex BK-Mallbackens IF (K)
Sverige - Damallsvenskan (K)
04/09 19:00
Burghausen-Elversberg
Tyskland - 3. Liga
04/09 19:00
Hansa Rostock-Regensburg
Tyskland - 3. Liga
04/09 19:00
Preußen Münster-Stuttgart II
Tyskland - 3. Liga
04/09 19:00
FC Heidenheim II-SV Oberachern
Tyskland - Oberliga Hamburg
04/09 19:00
FCA Walldorf-St.Kickers II
Tyskland - Oberliga Hamburg
04/09 19:00
Karlsruhe II-Vfr Mannheim
Tyskland - Oberliga Hamburg
04/09 19:00
Nottingen-TSG Balingen
Tyskland - Oberliga Hamburg
04/09 19:00
SV Röchling-Saarbrucken II
Tyskland - Oberliga Hamburg
04/09 19:00
Sonnenhof Großaspach-Kick. Offenbach
Tyskland - Regionalliga
04/09 19:00
TSV Buchbach-FC Memmingen
Tyskland - Regionalliga
04/09 19:20
Umeå IK-Piteå IF (K)
Sverige - Damallsvenskan (K)
04/09 19:30
Fribourg-Bulle
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 19:30
Bellinzona-Kriens
Schweiz - Erste Liga Promotion
04/09 19:30
Delemont-Old Boys
Schweiz - Erste Liga Promotion
04/09 19:30
SC Bruhl-YF Juv Zurich
Schweiz - Erste Liga Promotion
04/09 19:30
CD Laudio-Real Union
Spanien - Copa del Rey
04/09 19:30
FC Bruchsal-Reutlingen
Tyskland - Oberliga Hamburg
04/09 19:30
SpVgg 1922 Hadamar-Sportfreunde Seligenstadt
Tyskland - Oberliga Hamburg
04/09 19:30
Nürnberg II-SV Heimstetten
Tyskland - Regionalliga
04/09 19:45
Le Mont LS-Breitenrain
Schweiz - Erste Liga Promotion
04/09 19:45
Stade Nyonnais-FC Koniz
Schweiz - Erste Liga Promotion
04/09 20:00
CD Suchitepequez-Deportivo Heredia
Guatemala -
04/09 20:00
Baden-Schotz
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:00
FC Azzurri 90-Meyrin
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:00
FC Gossau-Cham
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:00
FC Grenchen-Xamax
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:00
FC Monthey-Yverdon
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:00
FC Muri-Hongg
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:00
FC Sursee-Grasshoppers II
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:00
FC Wettswil-Bonstetten-Rapperswil
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:00
Lancy FC-Martigny
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:00
Mendrisio-Stabio-Winterthur II
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:00
Terre Sainte-Echallens
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:00
Wangen-Thun II
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:00
Zofingen-Luzern II
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:00
Zug-Chur 97
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:00
Etoile Carouge-Sion II
Schweiz - Erste Liga Promotion
04/09 20:00
Tuggen-St. Gallen II
Schweiz - Erste Liga Promotion
04/09 20:00
Barakaldo-SD Amorebieta
Spanien - Copa del Rey
04/09 20:00
CD Tropezon-CD Tuilla
Spanien - Copa del Rey
04/09 20:00
Leganes-At. Granadilla
Spanien - Copa del Rey
04/09 20:00
UE Olot-Huracan CF
Spanien - Copa del Rey
04/09 20:15
Dudingen-Naters
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:15
Caudal Deportivo-Ferrol
Spanien - Copa del Rey
04/09 20:15
Club Haro Deportivo-Oviedo
Spanien - Copa del Rey
04/09 20:30
Aalst-Mouscron-Peruwelz
Belgien - EXQI League
04/09 20:30
Antwerpen-Eupen
Belgien - EXQI League
04/09 20:30
Dessel-Tubize
Belgien - EXQI League
04/09 20:30
Hoogstraten-RWDM Brussels FC
Belgien - EXQI League
04/09 20:30
KSK Heist-Geel
Belgien - EXQI League
04/09 20:30
RBD Borinage-Virton
Belgien - EXQI League
04/09 20:30
Roeselare-CS Vise
Belgien - EXQI League
04/09 20:30
WS Bruxelles-Lommel
Belgien - EXQI League
04/09 20:30
Black Stars-Munsingen
Schweiz - Erste Liga Classic
04/09 20:30
Burgos CF-San Juan
Spanien - Copa del Rey
04/09 20:30
Cartagena-Guadalajara
Spanien - Copa del Rey
04/09 20:30
Gimnastic-Alcoyano
Spanien - Copa del Rey
04/09 20:30
Tata Steel F.C-West End
Wales - Cymru Alliance
04/09 20:45
Ashton United-Matlock Town
England - Evo-Stik League
04/09 20:45
Cambridge C-Arlesey Town
England - Evo-Stik League
04/09 20:45
Corby Town-St Neots Town
England - Evo-Stik League
04/09 20:45
Frome Town-Poole Town F.C
England - Evo-Stik League
04/09 20:45
Whitby-Worksop
England - Evo-Stik League
04/09 20:45
Bristol City-Bristol Rovers
England - Johnstones Paint Trophy
04/09 20:45
Birmingham City-Everton (K)
England - WSL (K)
04/09 20:45
Liverpool-Doncaster Rovers Belles (K)
England - WSL (K)
04/09 20:45
Toledo-Huesca
Spanien - Copa del Rey
04/09 21:00
FUS Rabat-Wydad Fes
Marokko - Botola Pro
04/09 21:00
Algeciras-Novelda
Spanien - Copa del Rey
04/09 21:00
Ecija-La Hoya Deportiva
Spanien - Copa del Rey
04/09 21:00
EL Palo-Xerez
Spanien - Copa del Rey
04/09 21:00
Extremadura-Albacete
Spanien - Copa del Rey
04/09 21:30
Univ. Conce-U.La Calera
Chile - Primera Division
04/09 21:30
San Fernando CD-Linense
Spanien - Copa del Rey
04/09 22:00
Bucaramanga-Union Magdalena
Colombia - Torneo Postobon
04/09 22:00
Queens Park Rangers-Grenada Boys
Grenada - Premier Division
04/09 23:00
Deportivo Ocotal-Diriangén FC
Nicaragua - Campeonato Nacional
04/09 23:00
Juventus FC-Managua FC
Nicaragua - Campeonato Nacional
05/09 00:30
Atletico PR-Santos
Brasilien - Serie A
05/09 00:30
Flamengo-Vitoria
Brasilien - Serie A
05/09 01:30
Aguia de Maraba-Rio Branco
Brasilien - Serie C
05/09 01:30
Treze-Baraunas
Brasilien - Serie C
05/09 02:00
Portuguesa-Ponte Preta
Brasilien - Serie A
05/09 02:00
St.Catharine-Serbian White Eagles
Canada - CSL
05/09 02:30
Depor Aguablanca-Fortaleza FC
Colombia - Torneo Postobon
05/09 02:50
Atletico MG-Fluminense
Brasilien - Serie A
05/09 02:50
Bahia-Cruzeiro
Brasilien - Serie A
05/09 02:50
Internacional-Corinthians
Brasilien - Serie A
05/09 03:00
CD Plaza Amador-Sporting San Miguelito
Panama - ANAPROF
05/09 04:00
C.S. Cartaginés-Limon
Costa Rica -
05/09 04:00
Club Sport Herediano-Belen Siglo XXI
Costa Rica -
05/09 04:00
Club Xelaju-Iztapa
Guatemala -
05/09 04:00
Deportivo Marquense-Universidad SC
Guatemala -
05/09 04:00
Deportivo Mictlan-Coatepeque
Guatemala -
05/09 04:00
Real Estelí FC-Deportivo Walter Ferreti
Nicaragua - Campeonato Nacional